מפצחים את האניגמה - להבין אוטיזם

מה הופך אנשים בריאים לחוליםvideo

מה הופך אנשים בריאים לחולים?

כיצד הטיפול הקיים לאוטיזם גורם לאנשים בריאים להפוך לחולים? מפצחים את האניגמה.
על הספקטרוםvideo

מה עומד מאחורי הבחירות של הדמויות בסדרה ׳על הספקטרום׳?

למה רון בורח מתחת למיטה? למה זוהר כל־כך שואפת להיות רגילה? מה ההגיון מאחורי הבחירות של הדמויות בסדרה ׳על הספקטרום׳? האם יעלי המדריכה עושה עבודה טובה? כל התשובות בסרטון על הפרק השלישי של הסדרה ׳על הספקטרום׳.
איך החברה עוצרת אוטיסטים מלהתקדם

איך החברה עוצרת אוטיסטים מלהתקדם?

האם אוטיזם עוצר אוטיסטים מלהתקדם או שהחברה מונעת מאיתנו את ההצלחה? היכן מקור הבעיה והאם החברה מוכנה להקשיב ולהשתנות בהתאם לצרכים?
על הספקטרום

״רגיל״ זה לא ברור מאליו – ׳על הספקטרום׳

למה החברה לא מצליחה להסביר לאוטיסטים מה ״לא בסדר״ מבחינתה? מתי ואיפה החברה מרשה לאוטיסטים להיות ״עצמם״? האם החברה תהיה מוכנה לעשות מאמץ קטן לטובת השונה?
האם לכפות תרופות פסיכיאטריות על ילד המאובחן עם אוטיזם ו־OCD?

האם לכפות תרופות פסיכיאטריות על ילד המאובחן עם אוטיזם ו־OCD?

בני המאובחן על הרצף האוטיסטי וכיום חלה נסיגה משמעותית בתפקוד החברתי - הוא בקושי יוצא מהבית עקב הפרעת OCD סביב מחלות וזיהומים. הוא מפחד מאוד להיות בסביבה של מעשנים ובבית הוא עושה הכל בכפפות חד־פעמיות. האם לכפות עליו ליטול תרופות פסיכיאטריות?
הרופא הטוב

להבין את הייחודיות של אנשים עם אוטיזם דרך הסדרה ׳הרופא הטוב׳

הסדרה הרופא הטוב מציגה את הטבע האכפתי ואלטרואיסטי של אנשים על הספקטרום ואת האפליה הקשה כלפי אוטיסטים. החברה לא מתייחסת אל אנשים על הספקטרום כאל בני־אדם, אלא כאל מוגבלים חסרי דעה ויכולת - להם לא מגיע זכויות - כי זה לא מקובל להיות שונה, זה לא מקובל להתנהג אחרת, כי הרוב קובע גם כיצד מקובל להתנהג.
אוטיזם חברתי, אוטיזם קל, אוטיזם בתפקוד גבוה או תסמונת אספרגר? – סוגי אוטיזם

אוטיזם חברתי, אוטיזם קל, אוטיזם בתפקוד גבוה או תסמונת אספרגר? ...

מה ההבדל בין סוגי האוטיזם השונים ולמה בכלל יש ״סוגי אוטיזם״? האם אוטיזם קל זה כמו תסמונת אספרגר או יותר כמו אוטיזם בתפקוד גבוה? מהיכן הגיע ההגדרה ״אוטיזם חברתי״? מה הקריטריונים לקביעת סוג האוטיזם ומי החליט עליהם?
על הספקטרום

ניתוח הדמויות מהסדרה ׳על הספקטרום׳

מה עומד מאחורי הבחירות של הדמויות? למה אנשים על הספקטרום מנהגים שונה מהמקובל? האם החברה נותנת מקום למי שנמצא על הספקטרום? האם הדמויות מייצגות אוטיסטים בכללי?